Najniżsi brokerzy na rynku Forex

Najniżsi brokerzy na rynku Forex

Porównanie najniższych spreadów brokerów Forex 2021

Inwestorzy Forex nieustannie dążą do znalezienia brokera forex z najniższymi możliwymi spreadami. Spready na rynku Forex są niezaprzeczalnie ogromnym czynnikiem podczas handlu. Są kosztem, który może obniżyć Twoje zyski. Im aktywniej handlujesz, tym bardziej znaczące stają się spready.

Wielu brokerów rozumie, jak ważne jest zapewnienie wąskich spreadów traderom, zwłaszcza tym, którzy stosują krótkoterminowe strategie handlowe, np. W tym artykule oceniamy sytuację spreadów i oferujemy porównanie brokerów forex z najniższymi spreadami, aby pomóc handlowcom zwiększyć zyski poprzez obniżenie ich kosztów.

Lista brokerów z najniższymi spreadami na rynku Forex

Poniżej znajdziesz listę brokerów forex z najniższymi spreadami na świecie. Wszystkie poniższe spready są przedstawione w pipsach. Dzięki uprzejmości Myfxbook.

 EUR / USDGBP / USDUSD / JPYUSD / CADEUR / AUDNZD / USDUSD / CHF
AAAFx0.30.60.50.70.80.60.5
Admiral Markets00.60.41.42.10.60.9
Zaawansowane Markets0.30.40.40.61.10.80.6
Alpari0.20.30.30.81.80.90.5
Darwinex0.30.30.40.71.30.90.6
Destek Markets1.72.322.33.24.13
WYDŁUŻENIE11.51.12.22.321.5
WYDŁUŻENIE44.67.80.84.50.62.9
FIBO Group (Cypr)1.14.51.72.34.22.82.2
Finotec0.70.60.70.91.30.80.6
Forex4you23231543
Forex4you0.10.40.20.60.90.50.5
FXCM0.10.40.30.60.60.40.3
FXDD0.30.70.410.90.80.8
FXGlobe1.81.81.83.84.44.43.3
FXOpen Markets Limited0.30.80.20.61.70.60.6
FXOpen Markets Limited1.31.81.31.73.421.6
FXPIG0.20.70.10.71.70.30.5
FXPRIMUS0.51.30.61.31.81.61.1
FXTRADING.com33.13.13.23.53.23.1
Brokerzy GBE11.81.81.62.81.91.3
GKFX1.93.42.23.58.42.84.2
GKFX0.41.20.811.710.8
Hantec Markets22.322.22.52.23.5
InterTrader0.30.80.30.61.90.60.7
IronFX na całym świecie0.50.80.60.81.20.80.6
JFD0.61.50.60.91.410.8
Lirunex1.21.91.11.51.82.34.3
LMAX0.10.70.20.51.80.50.6
Londyńska Grupa Kapitałowa0.80.7124.93.31.8
RYNKI.PL0.71.50.91.632.31.7
Jedna transakcja0.31.40.80.91.60.81.4
Kapitał zasobów0.30.30.30.61.10.50.6
RoboForex0.610.40.710.80.6
RoboForex0.610.40.70.90.80.6
Swissquote Ltd1.62.21.733.42.72.3
Synergy FX121.23.73.61.91.8
Pomyśl Targ1.31.81.41.62.51.81.7
Handel Lotem0.81.30.81.41.81.41.6
Windsor Brokers1.432.33.882.81.4

Informacje z https://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads

Dlaczego spready są ważne?

Spread to różnica między cenami kupna i sprzedaży podanymi dla pary walutowej. Kiedy wprowadzasz pozycję długą, zlecenie jest otwierane przy użyciu ceny sprzedaży, która jest wyższą z dwóch kwotowań. Aby zamknąć pozycję długą, składane jest zlecenie sprzedaży w celu skompensowania pozycji długiej. Dlatego używana jest cena kupna, która jest niższą z dwóch kwotowań.[1]

Ze względu na to, jak działają spready, zasadniczo zawsze kupujesz po wyższej cenie niż to, za co będziesz sprzedawać i odwrotnie.

Rozważmy następujący przykład:

  • Cena EUR / USD wynosi 1.18950 / 1.18975, co oznacza, że ​​spread wynosi 2.5 pipsa.
  • Kupujesz (długie) 10,000 1.18975 EUR / USD za 11,897.50; Kosztowało Cię 10,000 XNUMX USD, aby kupić XNUMX XNUMX EUR.
  • Cena się nie zmienia, a Ty natychmiast zamykasz pozycję i sprzedajesz 10,000 EUR po cenie 1.18950, co oznacza, że ​​na Twoim koncie handlowym rozliczane jest 11,895.00 USD, co stanowi stratę 2.50 USD pomimo braku zmian cen.

Kto ustala spready na rynku Forex?

U podstaw rynku forex znajdują się największe na świecie banki, takie jak Barclays, Deutsche Bank, Citigroup, UBS i wiele innych. Banki poziomu 1 są podporą rynku forex i wyznaczają punkty odniesienia dla płynności i cen.[2]

Firmy te codziennie handlują pozycjami o wartości wielu miliardów dolarów i są głównymi czynnikami napędzającymi średni dzienny obrót w wysokości 6.6 bln USD.

Jeśli porównujesz spready na rynku Forex u różnych brokerów, prawdopodobnie zauważyłeś, że różnią się one znacznie. Powodem tego jest zdecentralizowany rynek, a nie wszyscy brokerzy otrzymują informacje o cenach z tego samego źródła. Niektórzy brokerzy mogą korzystać z platform agregacji płynności forex w celu agregacji wielu źródeł w celu znalezienia najlepszych cen kupna i sprzedaży oraz uzyskania dostępu do większej płynności.[3]

Innym ważnym czynnikiem jest to, jak bardzo broker zaznacza widoczne ceny.

Dlaczego spready są różne dla różnych instrumentów

Różne czynniki wpływają na spready. Podstawowym czynnikiem jest płynność. Para walutowa EUR / USD była najczęściej wymienianą parą walutową w 2019 i 2016 roku, stanowiąc 24% i 23.1% wszystkich transakcji walutowych w tych latach.[4]

Im więcej uczestników handluje danym produktem, tym większa konkurencja na rynku, a wiele banków, instytucji finansowych, korporacji i handlowców przebija się nawzajem i sprawia, że ​​ceny są znacznie bardziej konkurencyjne. Mniej aktywne rynki, takie jak USD / CZK, mają znacznie większe spready. Na przykład zgodnie z Myfxbook Narzędzie do porównywania spreadów dla brokerów forex, podczas sesji w Londynie w piątek 19 marca 2021 r. średni spread dla USD / CZK na IC Markets wyniósł 54.1 pipsa, natomiast dla EUR / USD 0.0.

Ponieważ wartość pipsa 1 lota USD / CZK wynosi 100 CZK, oznacza to, że przybliżony koszt handlu tą parą wyniósłby 5,410 CZK (245 USD) za lot, podczas gdy koszt handlu 1 lotem EUR / USD, gdzie wartość pipsa wynosi 10 USD, kosztowałby tylko prowizje.

Spready różnią się znacznie w zależności od pory dnia lub pory tygodnia. O której porze dnia można by się spodziewać, że ludzie będą najczęściej handlować jenami japońskimi, złotym polskim i dolarami kanadyjskimi? JPY byłby najbardziej aktywny podczas sesji azjatyckiej, PLN najaktywniejszy byłby na sesji europejskiej, a CAD najbardziej aktywny podczas sesji w USA.[5]

Wnioski

Znalezienie brokera z najniższymi spreadami jest wyzwaniem. Wielu brokerów forex śmiało pisze na swoich stronach głównych, aby zwrócić uwagę na ich bardzo niskie, najwęższe spready w historii na EUR/USD. Ale co, jeśli nie handlujesz EUR/USD? Brokerzy są zazwyczaj bardzo konkurencyjni na kilku parach handlowych, ale oferują znacznie mniej atrakcyjne warunki na innych parach. Aby dodać kolejny wymiar do zagadki, niektórzy brokerzy mogą być mniej lub bardziej atrakcyjni w określonych porach dnia.

Niestety, znalezienie brokera z najniższym spreadem wiąże się z dużym nakładem pracy i nie jest to jedyny czynnik, który powinien Cię niepokoić. Weź pod uwagę inne opłaty, takie jak prowizje, swapy oraz opłaty za wpłaty i wypłaty. To wszystko składa się na Twój zysk.

[1] https://www.thebalance.com/what-is-a-forex-spread-1344973

[2] https://www.bis.org/publ/cgfs52.pdf

[3] https://seekingalpha.com/instablog/846513-propelgrowth/1312481-5-reasons-fx-liquidity-aggregation-is-so-challenging

[4] https://www.bis.org/statistics/rpfx19_fx.pdf#page=7

[5] https://www.investopedia.com/articles/forex/08/forex-trading-schedule-trading-times.asp